KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17277368

nr 1727 7368

Charles Portin

(1889-1980), Sverige

Oljemålning, Signerad, landskap. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 57x65 cm

Karl (Charles) Portin, född 1889, död 1980 i Helsingborg, målare.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.200 kr

måndag 29 september 2025
kl 20:20:18

27/9 22:38:38 1      2.000 kr
29/9 09:19:21 2      Vinnande bud

Charles Portin

Läs mer om Charles Portin